Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Jawa 20

 

Jawa 20

­

­P6080373    

 


­­Jawa 20 Pionýr z roku 1970. Ko­upil jsem ho v patnácti od známého­ za slušnou cenu i s papírama. Byl k tomu plný vozík dílů. Už na podzim jsem ho kompletně rozebral (kromě motoru - ten ještě nebyl půlený) a začala generální oprava. Jěště před zimou jsem nastříkal většinu dílů do tmavě modré barvy a přes zimu jsem čistil, opravoval a sháněl co bylo potřeba. Místo revmaplechů dostal stupačky. Na jaře už finišovalo skládání a začal jsem dělat ridičák A1. A než jsem ho dodělal tak byl pincek hotový a těšil jsem se než dostanu papíry. Od té doby jsem s ním jezdil v létě téměř denně do školy a tak různě po okolí.­ Pionýr nemá žádné velké úpravy, na pohled je (kromě laku) v původním stavu. Udělal jsem na něm pár vychytávek, jako třeba spínačka na klíček a podobné maličkosti. 

    

Duben 2011: Letos odjel pionýr jen jednu vyjížďku (asi 30 km) a musel být odstaven, protože nefunguje spojka (nejspíš unavené pružiny a sjeté lamely). 

Pionýr je opět v provozu, ale v plánu je GO motoru a nějaké úpravy.

Duben 2013: Tento stroj zažil poslední dobou hodně změn, je do něj napasován motor z bývalého závodního stroje, který byl rozebrán na prvočinitele. Můj pionýr, na kterém jsem svého času jezdil do školy a byl pro mě jediným dopravním prostředkem, odteď bude sloužit jako stroj na blbnutí a na závody. Nezažije chvíli klidu a odpočinku, ale jednou až mě závody a "vylepšování" omrzí, tak ho dám určitě opět do původního stavu a dostane pořádnou generálku, včetně původního originálního motoru, který teď odpočívá na polici...

více fotek

motorkari.cz 

TOPlist